Destrukcyjny wpływ

Staram się kształtować swoje życie biorąc rozum za przewodnika. Nie jestem szczególnie emocjonalną osobą. Dzięki temu jestem dobrym obserwatorem w relacjach.
Wszystko normalizuję, myślę logicznie, wręcz spłycam fakty, zwracam uwagę na związki przyczynowo skutkowe.
Czasem zdarza się jednak coś anormalnego w moim prostolinijnym myśleniu.
Tkwię w relacji dla mnie destrukcyjnej. Od dobrych paru lat. Zasadniczo nie chciałam tworzyć w tym miejscu dokładnego opisu swoich przeżyć, tylko skupić się na omawianiu ogólników dotyczących nas wszystkich. Jednak dla klarownego opisu sytuacji…
Macie w swoim otoczeniu osoby, które wywierają na was niewyjaśnioną presję? Nie mówię tu o ludziach od których jesteście zależni finansowo, czy w jakikolwiek inny fizyczny, czy mentalny sposób. Chodzi o osoby postronne, które teoretycznie nie powinny mieć wpływu na sposób waszego postrzegania świata, siebie.
Mówię o niewyjaśnionej presji, poczuciu bycia kimś podrzędnym w stosunku do nich. Znacie to uczucie?
Mam dominującą osobowość i z reguły odnajdując się w relacjach damsko- męskich skupiałam się na mężczyznach o łagodnym usposobieniu.
Pewnego dnia, zupełnym przypadkiem poznałam jego. Od samego początku miał fatalny wpływ na moją psychikę. Zniszczył ją doszczętnie. Uzależniłam się od poczucia zranienia, tęskniłam za głęboką rozpaczą, myliłam ją z miłością, bo cóż innego mogłoby oddziaływać tak bardzo na moje emocje?
Są osoby, które uważają, że ludzie się zmieniają z biegiem lat. Są osoby, które uważają, że ludzie zmieniają się pod wpływem głęboko poruszających wydarzeń w ich życiu.
Wiem jedno- on mnie zmienił.

One thought on “Destrukcyjny wpływ

  1. Wow. Akurat dziś to czytam, a wczoraj w nocy opublikowałam u siebie tekst o miłośi :) Fajny zbieg okoliczności szczególnie, że wspomniałam tam właśnie o jej nieuchronności i bezwzględności.
    Zaskakująco czyta się wyznania takiej osoby, jaką jesteś- racjonalnej i logicznie myślącej, która wpadła w taką pajęczynę emocji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>